Kadınlara özel yaşam portalı...

İsteyince her şey olur, 6 ayda 52 kilo verdi

- Advertisement -

23 yaşında genç bir kız olan Begüm Cansu Karadağ, aşırı kilolu (120 kilo) olduğu için sevdiği adam tarafından “Bu halinle mi?” sözleri duyunca, üzülüp, gurur yapıyor ve aldığı bir kararla sağlıklı yaşamaya karar veriyor ve 6 ayda 120 kilodan 68 kiloya kadar zayıflıyor.

O günden sonra düzenli olarak spor ve diyet yaparak kilo verdiğini belirten Begüm Cansu Karadağ, hedefinin 60 kiloya kadar zayıflamak olduğunu söylüyor. Fit vücuda sahip olmak şuan tek hayalim diyor. Spor ve diyetle kısa sürede kilolarından kurtularak fiziğini forma sokan Begüm, kilo ile mücadelesine nasıl başladığını şu sözlerle anlatıyor:

Üzüldüm ve günlerce ağladım

Zayıflama kararı almasının nedeninin, platonik aşk yaşadığı bir çocuğun ona söylediği laflar olduğunu söyleyen Begüm, ismini artık anmak istemiyorum, aylar önce bir cesaretle yanına gidip kendisini sevdiğimi söyledim. O da bana, “Bu halinle mi?” karşılığını verdi ve reddetti. O sözleri beni çok rencide etti.

Günlerce ağladığını, o günden sonra uzun süre depresyona girdiğini anlatan Begüm, dönüm noktasının ailesinin yönlendirmesi ile spor ve diyete başlaması olduğunu ve bu sayede kısa sürede 68 kilo zayıfladığını söylüyor.

6 ayda bu kiloyu verdim. Hedefim 60 kiloya inerek hatlarımı düzgünleştirmek. Kilo verirken, vücudumun sarkmasını istemiyorum. Bu nedenle kardiyo ve fitness yapıyorum. Mankenlik ajansına kaydolduğunu anlatan Begüm, gelecekte iyi bir model olmak istediğini dile getiriyor.

Kilo vermeden önce giydiği eşofmanlarına ve elbiselerine baktığında aradaki farkın kendisini motive ettiğini söylüyor, “O zamanlar giydiğim bir eşofmanımın içine şimdi benimle bir arkadaşım daha girer. Aslında orta boyda bir kız arkadaşımın kilosu kadar zayıfladım” dedi.

- Advertisement -

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku