Kadınlara özel yaşam portalı...

Deren Tolu Amerika’yı Özlemediğini Söyledi

- Advertisement -

Çocukluğundan bu yana oyunculuk eğitimi alan ve ilk sinema filmi “Son Kale Hacıbey” ile beyaz perdeye adım atan ünlü sunucu ve oyuncu Defne Samyeli’nin kızı Deren Talu, Alem dergisine çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kardeşi Derin Makyajını Yaptı Deren Poz Verdi

Çekim ekibine Deren’in kardeşi Derin Talu’da dahil oldu ve genç oyuncu Deren Talu’nun çekimlerdeki makyajını Derin Talu gerçekleştirdi. Çocuk yaşta büyüsüne kapıldığı oyunculuğu ve kariyeri hakkında konuşan Talu “Benim için kariyer; özgürlük demek, kendi ayaklarının üzerinde durabilmek demek” dedi.

Kendimi Geliştirmek İçin Çok Çalıştım ve Durmadan Çalışmaya Devam Edeceğim

Oyunculuğunu ilk 12-13 yaşlarında yaz kampının tiyatro kulübünde tattığını anlatan Talu o günleri şöyle hatırlıyor;

“Robert College’in yaz kampına gitmiştim, orada tiyatro kulübüne katıldım. 12–13 yaşlarındaydım. “Cinderella”nın komedi versiyonunu yazdık ve sahneye koyduk. Cinderella’yı oynamam için arkadaşlarım beni seçti. Bu sayede ilk defa sahne tozunu yutmuş oldum. Sahnede olmak çok hoşuma gitti ve farklı yönlerimi farklı karakterlerle bütünleştirip bir ekip olarak çalışmanın ne kadar keyifli olduğunu gördüm.” dedi.

Bu deneyimimden sonra BT Müzikevi’nde oyunculuk eğitimi almaya başlayan Talu Orada da “Wicked” müzikalini sahneye taşıdığını söylüyor. Sonrasında New York’a gittiğin belirte Talu, School of Cinematic Arts and Acting’de (Socapa) kamera önü oyunculuk eğitimi gördüğünü ve kısa kısa filmlerde rol aldığını belirtiyor.

Columbia Üniversitesi’nin tiyatro programına katılıp sonrasında Santa Monica College’de okurken bir yandan da iki sene boyunca Eric Morris’ten kendi oluşturduğu oyunculuk metodunun eğitimini de aldığını sözlerine ekliyor. Son olarak da Deniz Erdem ve Derya Alabora ile çalışmış. Kariyeri konusunda ona çok yardımcı olan oyuncu koçu Tufan Öztürk’le yoluna devam ediyor. Kendisiyle ilgili Talu “Özetlemek gerekirse kendimi geliştirmek için çok çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim. Öğrenmenin, kendini geliştirmenin hayat boyunca devam etmesi gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Amerika’da ki Günlerimi Özlemiyorum

Yurt dışında eğitim alan ve bir süre orada yaşayan Deren Talu’ya Amerika’yı özleyip özlemediği sorulduğunda “Dürüst olmak gerekirse Amerika’da yaşadığım günleri pek özlemiyorum. Türkiye’yi çok seviyorum ve amacım yurt dışındaki eğitimlerimden öğrenebildiğim kadarını öğrenip sonunda İstanbul’a dönmekti.” dedi. Oyunculuk mu modellik mi sorusuna ise Talu “Oyunculuk dedi. Modellik benim için keyifli ama oyunculuk her zaman amacımdı; bunun ayrı bir yeri var benim için.” diye cevapladı.

Şiddete Yatkın Olamam

“Son Kale Hacıbey” de Fatma karakteriyle başrol olarak izleyici karşısına çıkan Talu karakteriyle kendi arasında bağdaştırdığı bir özellik olup olmadığıyla ilgili sorulan soruya ” Güçlü bir karakter olmasını, kolay kolay yıkılmamasını, ailesine olan bağlılığını, ata binmeyi çok sevmesini kendime yakın hissediyorum. Yakın hissetmediğim yanları ise filmin en sonundaki kararı. (Spoiler vermiyorum) Bir de ben silah kullanmayı bilmiyorum; fiziksel savunma ve şiddete yakın değilim. Çünkü Fatma’nınki gibi bir çevrede ve içinde bulunduğu şartlarda yetişmedim.” dedi.

İdolüm Olan İsimler Haluk Bilginer ve Beren Saat

Önceliklerinden birinin kariyer olduğunu söyleyen Deren Talu bir diğer önceliğinin ise ailesi, arkadaşları ve erkek arkadaşı olduğunu söyledi. Oyuncu olarak örnek aldığı isimler ise “Dünya genelinde örnek aldığım oyuncular; Jennifer Connelly, Eva Green, Penelope Cruz, Michael Fassbender ve Geoffrey Rush. Türkiye’den ise Haluk Bilginer ve Beren Saat.” dedi.

Bir İlişkiyi Değerli Kılan Güven, Beraber Eğlenebilmek ve Gülebilmek

Baran Tinaz ile güzel bir beraberliği olan oyuncu aşkı söyle özetliyor, ”Aşk benim için sabah uyandığında o kişi hayatında diye nedensiz yere gülümsemek demek” diyerek sözlerine devam etti “Benim için ilişkiyi değerli kılan; güven, beraber eğlenebilmek, gülebilmek, birbirimizin hem sevgilisi hem en iyi arkadaşı olabilmek.” dedi

Annem En İyi Dert Ortağım

Annesi Defne Samyeli ile sohbet etmekten keyif aldığını her şeyi konuştuklarını söyleyen güzel oyuncu “Çok iyi bir dert ortağı ve sırdaş, aynı zamanda harika bir seyahat arkadaşıdır. Film ve gösteri zevkimiz de benzerdir, onunla bir şeyler izlemeyi çok severiz.” dedi ve ekledi “Defne Samyeli’nin kızı olmak bana çalışkan olmayı, adil olmayı, iyi bir insan olabilmeyi öğretti”

Kaynak: ZHA

 

- Advertisement -

1 Yorum
  1. Büşra diyor

    Gitmedim ama ben bile özlüyorum Amerikayı, bu nasıl özgüven böyle 🙂

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku