Kadınlara özel yaşam portalı...

Hasarlı Tırnaklarınızı Onarmak İçin Basit İpuçları

- Advertisement -

Manikür tırnaklarımız için harika ve hepsinin muhteşem görünmesini sağlıyor, ama gerçeği söylemek gerekirse, haftalık oje değişiklikleri, parlatıcılar, hassas tırnaklarınıza zarar verebilir. Tırnaklarınızı düzenli olarak uygulayacağınız basit tekniklerle daha sağlıklı görünmelerini sağlayabilirsiniz. İşte onları sağlıklı tutmak için hazırladığımız dört basit ipucu:

Tırnaklarınız lekeli ise her şeyden önce, her zaman taban kat boya ile başlamalısınız. Ama lekeleri gerçekten yok etmek istiyorsanız eğer, 1 çorba kaşığı karbonatı ½ çay kaşığı zeytinyağı ve yoğun bir ​limon suyu ile karıştırın. Karışımı tırnaklarınıza sürün , beş dakika bekletin ve işte tertemiz ve kristal gibi tırnaklar…

Tırnaklarınız çatlamışsa eğer Oksijenli Tırnak Bakım Jelleri sürerek tırnaklarınızın nefes almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu tür oksijen bileşenleri, tırnağınızda ki lekeleri ve çatlakları gizlemeye yardımcı olan özel bir formül içermektedir. Bir hafta boyunca cila yerine oksijenli tırnak bakım jellerini kullanarak, tırnaklarınızın kırılma olasılığı azaltmış olacaksınız.

Tırnaklarınız zayıfsa parmak uçlarınızı bir ay boyunca her gün 10-15 dakika zeytinyağına batırın. Sıkıcı gibi görünebilir, ancak elinizi bir kova yada şişenin içinde tutup TV izleyebilir, İnstagram da sörf yapabilir, Netflix de dizi izleyerek zamanınızı keyifli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Tırnakların engebeli ise cilalamak en iyi çözüm olacaktır. Cilalamak sadece pürüzsüz bir yüzey oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda kan akışını artırarak tırnaklarınızın uzaması için uyarır.

- Advertisement -

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku