Kadınlara özel yaşam portalı...

Düşük bütçeyle gelinlik alışverişi yapmanız için ipuçları

- Advertisement -

Bütçenize uygun bir gelinlik satın alma düşüncesi oldukça stresli olabilir, ancak bu duruma kendinizi hazırlarsanız hiçte stresli olmadığını fark edeceksiniz. Gelinliğiniz için sıkı bir bütçeye bağlı kalmanız gerekmiyor. Düşük bütçeyle gelinlik bulmanıza yardımcı olmak için buradayım. Vereceğim tavsiyelere harfiyen ayak uydurduğunuz taktirde bu işten keyif bile alabilirsiniz. Nasıl doğru plan yapacağınızı öğrenmek için ipuçlarımı okuyun ve mükemmel bir gelinlik satın alın.

1. Araştırmanızı erken yapmaya başlayın

Ortalama gelinlik fiyatları hakkında hiçbir fikriniz yoksa, o zaman biraz ödev yapmanız gerekir! İçinde bulunduğunuzda gelinlik piyasasının çok çeşitli olduğunu fark edeceksiniz ama sakın bu sizi yıldırmasın. Teknoloji çok fazla geliştiği için internet üzerinden bir çok gelinlik modeli fiyatı hakkında bilgi toplayabilirsiniz yada bir gelinlik butiğine gidebilir veya bir gelinlik tasarımcısıyla iletişime geçebilirsiniz. Ne kadar harcamak istediğinizi anlamak ve gelinlik bütçenizi planlamak için başlangıç ​​noktanız bu olmalıdır.

2. Bütçenizi belirleyin

Belirli bir bütçe olmadan gelinliğiniz için alışveriş yapmak sizi strese sokabilir! Düğün planlama yolculuğuna başlarken gelinliğiniz için bir bütçe belirleyin. Bu şekilde, düğünle ilgili diğer masrafları azaltmanız gerekip gerekmediğine karar verebilirsiniz.

3. Gelinlik tarzınız nedir

Biraz daha araştırmanın zamanı geldi. Telefonunuzda bir klasör oluşturun ve beğendiğiniz tüm gelinlik modellerinin fotoğraflarını kaydedin, ardından bunların üzerinden geçin ve hayalinizdeki gelinliğin neye benzeyeceğine karar verin.

İpucu: Aklınızda ki gelinlik modelinin dışına çıkmaktan korkmayın, her türlü seçime açık olun!

4. Randevularınızı planlayın

Gelinlik modelinize karar verdiyseniz eğer şimdi gelinlikleri denemeye başlama zamanı geldi demektir. Araştırmanıza dayanarak, sevdiğiniz modellerle başlayın ve gerçekten size uyup uymadıklarını öğrenin. Buradaki en önemli ipucu, bütçenizi aşan gelinlikleri denemekten kaçınmaktır! Ayrıca, başlangıçtan itibaren bütçeniz dahilinde olan mağazalara odaklanmaya çalışın.

5. Arkadaş çevrenize dikkat

En iyi arkadaşın olması, gelinlik alışverişine yada provalarına katılabileceği anlamına gelmez. Aşırı kalabalık bir gruba sahip olmayın ve her zaman eleştiren veya olumsuz yorumlar yapan arkadaşlarınızla, mümkünse bu süreçte uzak durun. Özellikle sınırlı bir bütçeye sahipseniz, bu tür olumsuz fikirlere ihtiyacınız yok.

6. Özel indirimleri sakın kaçırmayın

Yıllık satış / numune satışı yapan veya ufak defolu gelinlikler için bölümleri olan gelin butiklerini incelemeye çalışın. Harika bir pazarlık yaparak, bütçenizin çok altında bir gelinliğe sahip olabilirsiniz.

7. Diğer maliyetlerinizi unutmayın

Düşük bütçeli bir gelinlik için alışveriş yapıyorsanız, tadilat, ayakkabı, duvak vb. diğer maliyetleri de göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bütçenizi gelinliğe takılıp kalmak için ayırmayın.

8. Baskı altında hissetmeyin

Bütçenize uygun diye bir gelinlik almak için kendinizi baskı altında hissetmeyin. Eğer gelinliği %100 sevmiyorsanız acele etmeyin ve sakın sipariş vermeyin!

9. İnternetten alışverişi değerlendirin

Günümüzde birçok gelinin, gelinlik siparişi için internetten alışveriş yaptığını biliyor muydunuz? Son yıllarda her zamankinden daha popüler aslında, internet alışveriş sitelerinde harika fiyatlarla harika gelinlikler bulabilirsiniz!

Unutmayın, düğününüz sizin için özel, anlamı olan bir gün. Hiç bir şeyin bu özel gününüzü bozmasına, en önemlisi de sizin gibi güzel bir gelini üzmesine izin vermeyin.

- Advertisement -

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku