Kadınlara özel yaşam portalı...

Tarçın maskesiyle saçınızı hafifletin ve parlak görünüme kavuşun

- Advertisement -

Güneşe dokunuyormuş gibi ışıldayan saçlara sahip olmak için çok pahalı bir tedaviye ihtiyacınız yok. Aslında, mutfakta bulunan bir malzeme ile daha hafif ve daha parlak bir saç görünümüne kavuşabilirsiniz.

Tarçın, saçınızın rengini açmaya ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olmanın yanı sıra, saç köklerini temizlemek ve uzamasını desteklemek için mükemmeldir. Gelin hep birlikte ev yapımı tarçın maskesi nasıl yapılır ve faydaları nelerdir görelim.

Tarçın maskesi nasıl hazırlanır

Limon suyu, yarım bardak zeytinyağı, dört yemek kaşığı öğütülmüş tarçın, yarım bardak saç kremi ve bir duş bonesi veya plastik poşete ihtiyacınız olacak.

Tarçın maskesinin hazırlanması oldukça basit, yukarıda listelediğimiz tüm malzemeleri çok iyi bir şekilde karıştırın ve 10 dakika dinlendirin. Uygulamadan önce saçınızı çok iyi bir şekilde tarayın (mümkünse fırçalı tarakla), böylece maske her tele eşit şekilde etki etmiş olacak.

Tarçın maskesi nasıl uygulanır

Şimdi saçınızı nemlendirin ve ellerinizin yardımıyla veya temiz bir boya fırçası yardımıyla bolca bölümler halinde saçınıza uygulayın. Tarçın maskesi, cildi tahriş edebileceğinden boynunuza ve kulaklarınıza yada saçınız haricinde cildinize temas etmemesi için dikkat edin.

Saçınızı toplayın ve duş bonesini veya plastik poşeti takın. İdeal olarak, maskeyi bir gece saçınızda bırakmalısınız, bunu yapmaya fırsatınız yoksa eğer, en az üç saat saçınızda kalmasına özen gösterin. Ertesi gün yada 3 saat sonrasında ılık suyla saçınızı iyice durulayın.

Sonuçlar

Aşağıda vereceğim saç tonlarındaki yansımaları elde edebilmeniz için haftada iki veya üç kez tarçın maskesini uygulayın:

  • Sarışın: Kahverengi vurgulu kırmızımsı sarışın
  • Siyah: Daha açık kahverengi ve kırmızı alt tonlar (bir kaç uygulama sonrasında)
  • Kızıl: Kırmızı yansımalar ve kahverengi tonlar
  • Açık kahverengi: Kırmızı tonlar
  • Koyu kahverengi: Açık kahverengi ve kırmızı

- Advertisement -

1 Yorum
  1. Aslı diyor

    En kısa sürede deneyeceğim, ne kaybederim ki 🙂

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku