Kadınlara özel yaşam portalı...

Glikolik asit: lekesiz cildin sırrı

- Advertisement -

Tüm kadınların sahip olmak istediği bir şey parlak bir cilt, hayat dolu ve tabii ki sağlıklı. Ve bunu başarmak için yüz bakımı rutinimize uygun ürünleri eklemeliyiz.

Rüya gibi bir cilde nasıl kavuşacağınızı öğrenmek istiyorsanız, cildin gün boyu güzel ve parlak görünmesine yardımcı olan aktif bir bileşen olan glikolik asidin faydalarını keşfedin. Gerçek bir değişikliği fark etmek için tutarlı olmanız ve bu ürünü doğru kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Bu harika ürünle mutlaka tanışın

Glikolik asit, üzüm, elma, portakal ve şeker kamışı gibi doğal yiyeceklerde bulunur. Çok hafif olduğu için, cildin derin katmanlarına nüfuz etme ve içeriden hareket etme özelliğine sahiptir. Hepsinden iyisi, her tür ciltte kullanılabilir.

Cildin parlaklığı düşük olduğunda veya güneşten zarar gördüğünde, yaşlanmanın ilk belirtileri ortaya çıkmadan önce bu aktif bileşenin kullanılması önerilir.

İnanılmaz faydaları var

Glikolik asidin pek çok faydası vardır ve bundan en iyi şekilde yararlanmak için bunları iyi bilmeniz gerekir.

Yağlı ve akne eğilimli cildi iyileştirir: Ciltteki fazla yağla savaşmaya yardımcı olur ve siyah nokta ve sivilcelerin görünümünü önemli ölçüde azaltır.

Çatlakların tedavisine yardımcı olur: Çatlakların görünümünü azaltmak ve hatta cildi yenileme gücüne sahip olduğu için veda etmek istiyorsanız ihtiyacınız olan içerik budur.

Mükemmel bir eksfoliye edici: Ölü cilt hücrelerinin nazikçe ve etkili bir şekilde atılmasına yardımcı olur.

Cilt lekelerini ortadan kaldırın: Glikolik asit, sivilce izleri, güneşe maruz kalma veya hamilelik lekeleri olsun, cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

Protein üretimini yeniden etkinleştirir: Cildin ürettiği kolajen ve elastin gibi proteinler, cilde sıkılık ve esneklik sağladıkları için gereklidir. Bununla birlikte, yaşla birlikte bunların vücutta üretimi daha düşüktür, ancak glikolik asit kullanıldığında yeniden aktive edilerek yüze gençlik kazandırılır.

Kullanmaktan çekinmeyin!

Cilt bakımı rutininize eklemek istiyorsanız , sadece gece ve düşük konsantrasyonlarda kullanmaya başlayın, yüzde 8 fazlasıyla yeterli. İşte bu inanılmaz glikolik asidi içeren bazı ürünler:

1. Mario Badescu’dan glikolik asit toneri

Cildi, kullandıktan sonra parlatan ve dengeleyen, yaşlanma önleyici, alkolsüz bir tonerdir. Gözenekleri iyileştirmeye, yaş çizgilerinin görünümünü ortadan kaldırmaya ve cildin doğal tonunu geri kazanmaya yardımcı olur.

2. Vichy yaşlanma karşıtı normaderm

Yaşlanmanın ilk belirtileriyle savaşmaya yardımcı olur, hücre hasarını önler ve parlaklık sağlar. Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız, gözenekleriniz kapanacak, ayrıca cildinizin doğal tonuna kavuşacaksınız.

3. Sıradan AHA 30% + BHA 2% peeling solüsyonu

Bu kabuk sivilceyle savaşmaya ve cilde berraklığı kazandırmaya yardımcı olur, ayrıca cildi sıkılaştırır, yumuşatır ve ince yaş çizgilerinin görünümünü azaltır.

- Advertisement -

1 Yorum
  1. Ezgi diyor

    Faydalı bilgiler olmuş çok teşekkürler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku