Kadınlara özel yaşam portalı...

Modern endüstriyel tarzda bir daire

- Advertisement -

Bu alanlardaki açıkta kalan her tuğla, yıpranmış döşeme tahtası ve yıpranmış kiriş, kişiliğiyle parlıyor. Her biri güzelliği kusurlu ve sıra dışı olanın çekiciliğinde gören o estetik fikirli kiracıya haykırıyor.

Tasarım Stüdyosu Soma Architekci, Polonya’nın Varşova kentinde bulunan 78 metrekarelik çağdaş bir beşik olan Koneser Apartmanı‘nın tasarımını ve geliştirmesini tamamladı. Yakın zamanda yenilenmiş endüstriyel tarzdaki daire, eskiden yerel bir votka fabrikasına ev sahipliği yapan bir binanın parçasıydı.

Tasarımcılar, “Fabrika, 19. yüzyılın başından kalma Avrupa mimarisinin bir örneğidir” diyerek konuya giriyor. “Kırmızı tuğla, dar pencereler, sevimli kornişler, küçük kuleler ve kemerli tavanlar otantik bir atmosfer yaratıyor.” Endüstriyel binanın özellikleriyle tutarlılık, bu daireyi tasarlarken dikkate alınması gereken ana faktördü.

Mekanın kalbi, modern yüzeylerin yanı sıra endüstriyel tarzda detaylara sahip açık plan bir mutfak, oturma ve yemek alanıdır. Mutfağın tuğla duvarı restore edildi ve şu anda yaşam alanının odak noktalarından biri olarak görev yapıyor. Bazı mobilya ve aydınlatma üniteleri, Varşova dairesinin endüstriyel havasına katkıda bulunan siyah metal yapılara sahip. Mutfaktaki fiberglas şeritlerden oluşan lamba, Fransız tasarımcı Constance Guisset tarafından tasarlandı.

Endüstriyel tarzına rağmen daire, dekoratif minderler, yumuşak kumaşlar ve kilimler sayesinde sıcak ve samimi bir his veriyor. Doğal ışık, tarihi binanın mimarisine saygı duruşunda bulunan büyük pencerelerden tüm alanı dolduruyor.

İşte o muhteşem endüstriyel daireden görüntüler.

1 Modern endüstriyel tarzda bir daire

Modern endüstriyel tarzda bir daire

2 Modern endüstriyel tarzda bir daire

Modern endüstriyel tarzda bir daire

3 Modern endüstriyel tarzda bir daire

Modern endüstriyel tarzda bir daire

4 Modern endüstriyel tarzda bir daire

Modern endüstriyel tarzda bir daire

5 Modern endüstriyel tarzda bir daire

Modern endüstriyel tarzda bir daire

 

- Advertisement -

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku