Kadınlara özel yaşam portalı...

Minimalist Stili En Üst Düzeye Çıkaran 14 Basit Küçük Oturma Odası

- Advertisement -

Sırf eğlenceli boyutta bir oturma odanız olduğu için, dekorasyon söz konusu olduğunda bol para harcayacağınız gerektiği anlamına gelmez. Örnek olarak, aşağıdaki 14 basit küçük oturma odasını gösterebilirim. Her biri, işleri kalabalık veya rahatsız hissettirmeden minimum seviyede, çok sayıda stil ve işlevin nasıl bir arada olabileceğini ortaya koyuyor.

1. Soluk Tek Renkli Bir Oturma Odası

Bu beyaz oturma odasında gösterildiği gibi tek renkli bir palete bağlı kalırsanız, delicesine şık bir küçük alan yaratmak çocuk oyuncağıdır. Birkaç numara, bu alanın soğuk ve saf hissetmesini engeller. Güzel yeşillik, alanı renklerle canlandırır. Doğal ahşap ve hasır vurgular, rahat, rustik bir tarz katar.

2. Doku, Nötr Bir Renk Şeması Oluşturur

 

Kare görüntüler son derece dar olduğunda, bu mekanda gösterildiği gibi küçük ölçekli mobilyalarla oturma odanızdan en iyi şekilde yararlanın. Bir aşk koltuğu iki kişilik rahat bir yer açar. Kitaplarınızı koyabileceğiniz raf olarak ikiye katlanan iki sehpa. Ortaya hasır sehpa ve nervürlü seramik lambalar gibi dokusal öğeler nötr renk düzenini güçlendirir.

3. Lüks Vurgularla Sade Zarif Bir İfade Yaratın

Zarif bir açıklama yapmak için çok fazla şeye ihtiyacınız yok. Bu sevimli mekanda, lüks malzemeler ve şık renklerin karışımından oluşan mobilyalar ve dekoratif vurgular, her şeyi daha da güzelleştiriyor. Mermer sehpa çekici bir odak noktasıdır. Yeşil deri puf ve mavi kadife yan koltuk, göz alıcı koltuklar sunuyor. İskandinav esintili pelüş halı, çıplak ayakların altında harika bir his verir. Yıldız patlaması aynaları denize girmeden ışıltı katıyor. Sağda gösterilen keman yaprağı incir ağacı doğadan bir dokunuş getiriyor.

4. Seksiyonel Kanepe ile Rahat Olun

Minimalist, “L” şeklinde bir bölmeli kanepe, küçük bir oturma odasında oturmayı en üst düzeye çıkarmak için harika bir yoldur. Bu alanda bunun mükemmel bir örneğini görebilirsiniz. Üç parçalı iç içe geçmeli masa farklı bir tarzı yansıtıyor. Sadece ihtiyaç duyulduğunda ekstra işlev sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iki küçük masa büyük olanın altına sıkıştırıldığında anında kaybolur. Deri dokuma sandalye, görsel ağırlık katmayan hem şık hem de kompakt bir dokunuş. Saksı bitkileri denge, güzellik ve karakter getirir.

5. Beyaz Duvarlar ve Koyu Mobilya Çalışması

Koyu renkli mobilyalar, bu beyaz, küçük oturma odasına derinlik katıyor. Doğal ışık demetleri, gri kanepenin ve konyak yan koltuğunun alanı azaltmasını önler. Yüksek tavanlarınız mı var? Solda gösterildiği gibi, uzun bir keman yaprağı incir ağacı, bembeyaz duvarlarla güzel bir tezat oluşturacaktır. Üzerindeki halı, odanın renk düzenini birleştirirken, odayı ısıtmak için bir miktar turuncu renk katmasına yardımcı olur.

6. Küçük Bir Oturma Odasını Ekstra Rahat Hale Getirin

Odanın metrekaresi asgari düzeyde olduğunda, görülen bu alanda pelüş kanepe gibi ekstra rahat küçük ölçekli parçalar tercih edin. Renkli iç içe geçmiş yan sehpalar, genişleyen bir sehpa görevi görür. Küçük bir bükülmüş ahşap tabure ekstra bir oturma alanı sağlar.

7. İskandinav Şıklığı

Soluk renk paleti, mekana sakin ve rahatlatıcı bir hava katar. Geriye doğru dönük kitaplara dikkat edin? Sayfalara baktığınızda, odanın renk düzeniyle uyumlu olduğunu fark edeceksiniz.

8. Ölçek, Renk ve Dokuyla Oynamak Görsel İlgi Katar

Basitçe tasarlanmış küçük bir oturma odasında ölçekle oynamanın nasıl çalıştığına dair başka bir örnek. Burada, mini bir kanepeyi dev boyutlu bir masa lambası gibi görünen şeyle birleştiriyoruz. Yerdeki katmanlı kilimler görsel doku ve cesur bir renk katıyor. Soldaki şeffaf akrilik yan sehpa, arkadan görünmeyen mobilyalarla birlikte gelen görsel ağırlık olmadan işlev katıyor.

9. Yeşillikler İşin Püf Noktası

Küçük oturma odasındaki, küçük ev bitkileri duvarda olmasını hayal ettiğimiz dekoratif tabloyu bile gözden kaçırmamızı sağlıyor. Evde geçirilen zamanların yılın 365 günü yaz gibi hissettirdiğini söylemek mümkün.

10. Tuhaf Bir Köşeyi Davetkar Küçük Bir Oturma Odasına Dönüştürme

Görülen bu alandan, bu basit dekorasyon ipuçlarıyla dar bir köşede doldurulmuş hissi veren küçük bir oturma odası. Yerdeki halı köşeyi oyuyor. Pencere, merkezi odak noktasıdır. Altındaki kanepe alanı sabitler. Soldaki galeri duvarı, alanı daha da tanımlıyor. Küçük ölçekli bir mermer sehpa ve yüzyıl ortası yan koltuk, pratik bir işlev getiriyor.

11. Siyah Duvarlar Küçük Oturma Odalarına Derinlik Katıyor

Siyah duvarlar, bu küçük oturma odasına derinlik katıyor. Bir sürü güneş ışığı ve soldaki uzun beyaz dolaplar, alanın sıkışık veya kasvetli hissetmesini önlüyor. Ucuz, düz çizgili bir halı odayı sabitliyor. Peluş kanepe, işleri daha çekici hale getiriyor. Koltuk, renkli bir ilgi uyandırıyor. Oval camlı sehpa çok az görsel alan kaplıyor.

12. Küçük Bir Oturma Odasın Derinlik Katmak İçin Boya Kullanın

Parlak sarı bir duvar, küçük bir oturma odasını, daha küçük ama daha sevimli bir oturma odasına dönüştürüyor. Yumuşak renklerde iki parça küçük mobilya, bir kanepe ve bir koltuk rahatlık getiriyor. Küçük, uzun bacaklı sehpalar, odaya rahat bir görünüm katıyor.

13. Palmiye Dallarından Esinlenen Küçük Oturma Odası

Palmiye dallarından ilham alınan küçük oturma odasını çok seveceksiniz. Her yerdeki bitkiler ve botanik duvar kağıdı, basit oturma odasına muazzam bir hava katıyor. Yumuşak renklerde mobilyalar, yeşilliklerin göze çarpmasını sağlıyor.

14. Beyaz Duvarları Renkli Mobilyalarla Birleştirin

Basit bir oturma odası yaratmaya gelince, renklerle çok yaratıcı olabilirsiniz. Bu fikrin işe yaraması için duvarlarınızı ve tavanınızı parlak beyaz tutun. Burada , California merkezli firmanın iç tasarım ikilisi Taylor ve Taylor , bu odayı koyu ve pastel tonlara zıt renkli mobilyalarla bir sonraki seviyeye taşıdı.

- Advertisement -

1 Yorum
  1. Belgin diyor

    Çok güzel fikirler, çok beğendim. Teşekkür ederim.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku