Kadınlara özel yaşam portalı...

2021’nin En Sıcak Mutfak Stilleri

- Advertisement -

Yeni yıl tamamen yeni başlangıçlarla ilgilidir. Ve 2020 yılı gibi kaba bir tabirle vasat diyeceğimiz bir yıldan sonra, hepimiz daha sağlıklı, daha mutlu ve çok daha az kısıtlayıcı bir yaşam tarzına götüren yepyeni bir başlangıç ​​arayışındayız.

Evlerimiz, bizi daha sağlıklı, daha aktif bir yaşam tarzına teşvik ederken, güvenli ve neşeli ortamı sağlamada büyük rol oynamaktadır. Ve böylesine muhteşem, işlevsel her evin kalbinde, onu yönlendiren ve aynı zamanda mükemmel bir sosyal alan olarak hizmet eden harika bir mutfak vardır.

Mutfaklar son yirmi yılda çarpıcı bir şekilde değişti ve artık yaşam alanının ve yanlarında bulunan açık odanın bir uzantısı haline geldi. Peki, 2021 mutfak trendleri açısından bizler için neler sunuyor?

Çağdaş mutfağın içinde kesinlikle yeşillik sıkıntısı yok

Tasarım ve dekorasyon trendleri, genellikle bir önceki yılın en sıcak trendlerinin bir uzantısıdır. Yılın ikinci yarısına girerken, genellikle eski trendlerin yerini alan birkaç yeni trend ortaya çıkmaya başlıyor. Bu, 2020’nin ikinci yarısında, dünyanın yaşam tarzı söz konusu olduğunda, çarpıcı biçimde farklı bir dönüş yaptığını gördüğümüz için daha da önemli. 2021 mutfakları, birkaç yıldır var olan genel dekorasyon yönünü benimserken bile, bu değişen fikirlerin bazılarını yansıtacak. Bu cesur renklerden uzak ve daha organik bir havayı benimseyen yeni yılda, mutfaklar bir hayli rahatlayacak gibi görünüyor.

Organik ve Rahat

Son birkaç yılda mutfağa cesur ve parlak renklerin hakim olduğunu gördük. Ancak en büyük etkiyi yaratan organik yüzeyler ve yatıştırıcı nötr tonlarla mutfakta 2021’nin bu fikirden uzaklaşması bekleniyor. Grinin tonları, pastel renkler ve farklı beyaz tonlar, gerekli kontrastı sağlayan hoş sarılar ve akıllı mavilerle bir kez daha mutfak renk yelpazesine hakim olacak. Ev sahipleri “farklı bir şey” ararken, yeşilin sürpriz unsur olarak hareket etmesine dikkat edin!

Yeşilliği kucaklayan bu modern organik mutfakta muhteşem manzaralar sizi bekliyor

Parlak ahşap kahvaltı barı ve tabureleriyle modern beyaz ve gri mutfak

Depolamaya önem verin

Çoğu modern mutfakta olduğu gibi, alan buradaki en değerli meta ve sunulan her metre kareden en iyi şekilde yararlanmak, görmezden gelemeyeceğiniz bir şey. Akıllı raflar ve modüler çözümler bir süredir revaçta. Ancak 2020 neredeyse herkesi bir aşçıya çevirdi ve insanlar da cömert bir kilerin değerini anlamaya başladı. Yiyecekler ve içecekler için sık sık alışveriş yapmak yerine bir kez satın almak, mutfaktaki saklama alanına bakış açımızda belirgin bir değişiklik gördü. Ve bu etki önümüzdeki yıllarda da artmaya devam edecek gibi gözüküyor!

Küçük modern mutfak için açık raflar ve kapalı dolapların karışımı

Daha canlı ve esnek bir depolama çözümü için mutfakta delikli pano duvarını deneyin

Dolaplar ve akıllı raflar ile zarif ve modern kiler

Dış mekanlara hoş geldiniz

Bir tasarım meraklısı olsanız da olmasanız da, dış mekanların her geçen sezon iç mekanın giderek daha belirgin bir parçası haline gelmesi sizi şaşırtmayacak. Mutfağın hemen dışında bir bahçeniz, terasınız veya balkonunuz olmasa bile, manzarayı izlemek için akıllı bir pencere kullanabilirsiniz. İç mekan bitkileri veya bitki bahçeleri, mutfağa ek bir yeşil dokunuş katacak.

Dış mekanı, ışıkla dolu modern mutfağın bir parçası haline getirin

Akıllı raflarla küçük eklektik mutfağınızda yeşillik için yer açın

Bir ışıklık kullanarak dış mekanı mutfağa getirmeyi planlarken yaratıcı olun

Mutfağınızda çiçekler açmasına izin verin

Taş yüzeyler ve büyük merkez adalar

Taş yüzeyler, son birkaç sezonda mutfaklarda gerçekten büyük dalgalar yaratıyor ve bu önümüzdeki yıl da devam edecek gibi görünüyor. Taş mutfak ve tezgahlar büyüleyici, büyük taş adaya kadar her şey modern mutfakta hoş bir katkıdır. Bu karanlık kuvars tezgahlar veya hatta beyaz mermerle kaplı muhteşem adalar, mutfaktaki bir parça taş, gerçekten büyük bir etki yaratıyor.

Arduvaz ve ahşaptan modern plaj tarzı mutfak zarif ve basittir

Taş adalar geleneksel mutfak için de mükemmeldir

Çarpıcı taş adalar modern mutfağın göstergesi

Mermer tezgahların modası hiç geçmiyor

Şık ve göz alıcı davlumbazlar

Dünyanın dört bir yanındaki mutfaklarda gizli havalandırmanın neşeyle benimsendiği bir on yıl yaşandı. Süslü veya çarpıcı havalandırma kapağı geçmişte kaldı; 80’li yıllara ve 90’lı yılların başına ait bir trenddi. Ancak bu, son iki yılda mutfak davlumbazının popülaritesini hızlandıran küresel bir salgınla bir kez daha trend haline geldi.

Ev sahipleri artık, hem işlevsel hem de estetik açıdan kendilerine iyi hizmet eden bu havalandırma deliğinin üzerinde akıllı bir başlık istiyor. Basit kare şekilli metal ve taştan zarif tasarımlar, çağdaş çekiciliği nedeniyle şu anda en çok arananlar arasında. Ancak, Akdeniz veya çiftlik evi tarzı mekanlarda çok daha süslü bir mutfak davlumbazını tercih edebilirsiniz.

Bu mutfaktaki muhteşem davlumbaz zemine uyum sağlıyor

Koyu bakır kaplamalı davlumbaz gerçekten çok şık

Ahşap davlumbaz, beyaz mutfağa farklı bir hava katıyor

 

- Advertisement -

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizde deneyiminizi geliştirmek için bazı çerezleri kullanıyoruz. Çerezlerin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kabul et Oku